serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gospodarka Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Ponad 600 tys. zł dla powiatu. Kupią za to busy i autobus do przewozu osób niepełnosprawnych

641.663 złotych to kwota dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którą otrzymał Powiat Wągrowiecki w ramach „programu wyrównywania różnic między regionami”.

Stosowną umowę podpisali w Poznaniu starosta Tomasz Kranc i wicestarosta Michał Piechocki, dzięki czemu powiat wągrowiecki otrzyma środki finansowe na zakup pojazdów dla placówek, wspierających osoby niepełnosprawne w naszym powiecie.

Środki zostaną przekazane na realizację projektów dotyczących zakupów pojazdów – mikrobusów i autobusu dla jednostek i organizacji zajmujących się edukacją i rehabilitacją osób niepełnosprawnych. 

I tak: dofinansowanie w wysokości 323.663 (70 proc. kosztów) trafi do Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Chorych, Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Rehabilitacja” (zakup autobusu i  mikrobusa dla Warsztatów Terapii zajęciowej w Wapnie i Wągrowcu); 160 tys. zł  trafi do Miasta Wągrowca jako 60 proc. dofinansowania zakupu dwóch mikrobusów na potrzeby przewozu niepełnosprawnych uczniów gminy miejskiej.

Zakup pojazdów dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wągrowcu wsparła gmina Wągrowiec (25 tys. zł) i gmina Mieścisko (3 tys. zł). Gmina Damasławek przeznaczyła 10 tys. zł na zakup autobusu dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wapnie. Powiat Wągrowiecki dla obydwu placówek przekazał 76 tys. zł.

Powiat wągrowiecki wyasygnował ponadto w swoim budżecie kwoty 78 tys. i 80 tys. przeznaczone na zakup dwóch mikrobusów dla potrzeb jednostek powiatowych: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i  Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym podpisano stosowne dokumenty w tej sprawie. Mikrobusy i autobus na nasze drogi wyjadą w ciągu kilku miesięcy.

Czytaj także

UWAGA! Myśliwi będą strzelać! Polowania w dwóch miejscach regionu

Redakcja

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… rośniemy w siłę!

Krzysztof Garnetz

WAŻNE: Wiemy, gdzie w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja