Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

POLICJA: Piraci na naszych drogach. Zbyt szybko, łamiąc przepisy, bez uprawnień i OC

Kilka dni wystarczyło, aby wągrowieccy policjanci zatrzymali sporą grupę nieodpowiedzialnych kierowców.

Poniedziałek, 10 czerwca:

W Miłosławicach (gmina Mieścisko) 37-latka z Poznania nie zastosowała się do ograniczenia 50 km/h. Odnotowana przez policję prędkość jej pojazdu to 109 km/h. Skutkowało to nałożeniem 1500 mandatu karnego, 13 punktów karnych i utratą prawa jazdy.

Również w poniedziałek dwóch kierowców samochodów osobowych poruszało się nimi bez wykupionego ubezpieczenia OC. Obie kontrole miały miejsce w poniedziałek krótko przed godziną 6.00 w Wągrowcu i w Kamienicy (gmina Wągrowiec).

Niedziela, 9 czerwca:

W Mieścisku policyjna kontrola ujawniła zbyt szybko poruszającego się fordem 36-latka z Piły. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h (fot.) Kara grzywny, jaką nałożyli na niego policjanci to 2 tys. zł i 14 punktów karnych.

Sobota, 8 czerwca:

W sobotni wieczór policjanci zatrzymali do kontroli motocyklistę. Powodem kontroli było przekroczenie linii ciągłej. 48-latek posiadał uprawnienia kategorii „B”, co w polskim prawodawstwie uprawnia do poruszania się motocyklem o mocy do 15KM. Harley, jakim się poruszał, wymagał już od kierowcy posiadania prawa jazdy kategorii „A”. W przypadku kierowania bez uprawnień, decyzję w sprawie kierowcy podejmuje sąd, który oprócz zasądzenia kary grzywny orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów.

Również w sobotnie popołudnie policjant pełniący służbę na motocyklu skontrolował kierującego mercedesem 30-letniego mieszkańca z Wągrowca. Mężczyzna w krótkim czasie spowodował kolizję pojazdem niedopuszczonym do ruchu i przekroczył prędkość o ponad 51 km/h, co spowodowało że przekroczył 24 punkty karne i zostało wystawione skierowanie na kurs reedukacyjny i ponowne sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

SKUTKI BURZY: uszkodzone dachy, powalone drzewa, ewakuacja obozu [FOTO]

Redakcja

POLICJA: ZAGINĄŁ JACEK ZAGANIACZYK [FOTO]

Redakcja

IMGW: Uwaga na UPAŁY, BURZE, WIATR, DESZCZE i GRAD! Możliwe TRĄBY POWIETRZNE!

Krzysztof Czapul