Okno na Wągrowiec

Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

PODPALACZ WRESZCIE W RĘKACH POLICJI!

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze naszej policji zatrzymali 25-letniego mieszkańca Pawłowa Skockiego.

Od początku roku kilkakrotnie na terenie Pawłowa Skockiego oraz okolic co jakiś czas wybuchały podejrzane pożary. Podejrzane, bo zazwyczaj ogień wybuchał późno w nocy, a płonęły obiekty opuszczone lub oddalone od siedzib ludzkich – puste magazyny, baloty ze słomą na polu, ale także chlewnia (na szczęście nie było tam zwierząt).

Od początku strażacy i mieszkańcy Pawłowa byli prawie pewni, że to działanie celowe, że to o podpalacz. Ostatni pożar miał miejsce kilka dni temu. W ogniu stanął budynek gospodarczy. Pisaliśmy o tym tutaj: PODPALACZ WRÓCIŁ?! TO JUŻ KOLEJNY POŻAR W TEJ OKOLICY. W nocy spłonął budynek gospodarczy [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze zadziałali szybko i zatrzymali podejrzanego, 25-letniego mieszkańca Pawłowa Skockiego.

– Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutu zniszczenia mienia, do jakiego doszło w ubiegły wtorek późnym wieczorem. Mężczyzna został zatrzymany nazajutrz po nocy, w której doszło do podpalenia – wyjaśnia nam Dominik Zieliński, rzecznik wągrowieckiej policji.

Sąd Rejonowy w Wągrowcu zastosował areszt tymczasowy dla zatrzymanego.

Mężczyzna jest podejrzany również o dokonanie kilku wcześniejszych podpaleń w Pawłowie Skockim, wiaty, pałacu, słomy. Tamte zdarzenia objęte są prokuratorskim śledztwem.

Fot. OSP Skoki

Czytaj także

DWA POŻARY wybuchły W KOTŁOWNIACH domów jednorodzinnych [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

ZAGINĄŁ MARCIN BEDNARZ. Wyszedł z domu tydzień temu

Remigiusz Priebe

OKRADŁ market. Zaatakował OCHRONIARZA. Grozi mu nawet 10 lat WIĘZIENIA

Redakcja