Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

Podawał się za „amerykańskiego żołnierza”. Od kobiety wyłudził 10 tys. złotych

Złodzieje co chwila wymyślają nowe sposoby na wyłudzanie pieniędzy. Policja apeluje o ostrożność.

Kilka dni temu kobieta z sąsiedniego powiatu żnińskiego stała się ofiarą oszustwa „amerykańskiego żołnierza”. Straciła 10 tysięcy złotych.

Kobieta poznała w Internecie mężczyznę, który podawał się za „amerykańskiego żołnierza”, pełniącego misję w Iraku. Korespondowali przez miesiąc. Co ciekawe,  „amerykański żołnierz” pisał po polsku. Przesyłał także swoje zdjęcia. Interesował się też życiem osobistym kobiety, wzbudzając u niej zaufanie.

– Pewnego dnia wysłał jej wiadomość, że chce przesłać do niej paczkę z Iraku, w której miały być jego pieniądze. Po pewnym czasie otrzymała wiadomość od domniemanego „żołnierza”, że musi wpłacić na konto 10 tysięcy złotych, aby paczka, którą ma otrzymać bezpiecznie do niej dotarła. Kobieta przystała na prośbę internetowego znajomego i przelała pieniądze. Po pewnym czasie zorientowała się że została oszukana. Całą sprawę postanowiła zgłosić na policję – wyjaśniają żnińscy policjanci.

Co ważne, tego typu oszustw policja odnotowała znacznie więcej w całej Polsce.

Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przypominają, że o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast trzeba poinformować policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Źródło: KPP Żnin

Czytaj także

APEL POLICJI: Zakaz wchodzenia na teren dawnej kopalni soli

Redakcja

Ponad 100 nowych policjantów. Wśród nich jeden z Wągrowca

Krzysztof Czapul

POLICJA: ZAGINĄŁ JACEK ZAGANIACZYK [FOTO]

Redakcja