Okno na Wągrowiec


Gorący temat Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

Od jutra WRACAJĄ GODZINY DLA SENIORÓW, ale ZMIENIŁY SIĘ ZASADY. Kto, w jakich godzinach i w których placówkach będzie obsługiwany?

Zaszło kilka istotnych zmian w porównaniu z godzinami dla seniorów, które obowiązywały wiosną.

Od czwartku 15 października rząd wprowadza znowu godziny dla seniorów w placówkach handlowych i punktach usługowych. W środę wieczorem zostało opublikowane rozporządzenie w tej sprawie.

Wyłącznie starsze osoby będą mogły być obsługiwane w godzinach 10-12. Zmieniły się jednak zasady. Przede wszystkim obniżono z 65 do 60 lat wiek osób, które z godzin będą mogły korzystać. Ponadto godziny będą obowiązywały jedynie w dni powszednie, w weekendy placówki będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.

Inną ważną zmianą jest lista punktów, w których godziny dla seniorów będą obowiązywały. Są to sklepy spożywcze, apteki, drogerie (obiekty handlowe lub usługowe których przeważająca działalność polega na sprzedaży żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego).

Godziny dla seniorów obowiązywać będą także w placówkach pocztowych.

Natomiast przez cały dzień wszyscy, bez względu na wiek, będą mogli robić zakupy w sklepach przemysłowych: odzieżowych, meblarskich, budowlanych, AGD itp. – tam ograniczenie między godziną 10. a 12. nie będzie obowiązywało.

W rozporządzeniu zawarto także zapis, że w godzinach 10-12 do sklepu czy apteki będą mogły wyjątkowo wejść osoby młodsze, jeżeli wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Źródło: Kancelaria Rady Ministrów

Czytaj także

Wągrowiecki żłobek z szansą na architektoniczną nagrodę [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Hodowla PSÓW w centrum Wągrowca. Wczoraj INTERWENIOWAŁA tam POLICJA

Krzysztof Czapul

Szkoła MUZYCZNA także uczy ZDALNIE

Redakcja