Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości

NOŻOWNIKOWI ZE SKOKÓW GROZI DOŻYWOCIE. Zbigniew I. usłyszał zarzuty

BNP-misja-sam-800x600

Odpowie przed sądem za podwójne usiłowanie zabójstwa.

Zbigniew I. w nocy z piątku na sobotę ugodził w Skokach 15-centymetrowym nożem dwie osoby. Prokuratura postawiła mu za ten czyn dwa zarzuty usiłowania zabójstwa.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak, mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Oświadczył tylko, że rzeczywiście ugodził nożem w brzuch pokrzywdzonych, ale jego zamiarem nie było pozbawienie ich życia.

Na wniosek prokuratury sąd w poniedziałek tymczasowo aresztował mężczyznę.

Przypomnijmy, że w nocy z piątku na sobotę, kilkanaście minut po północy doszło w Skokach do ataku nożownika, a ranne zostały dwie osoby: kobieta i mężczyzna. Napastnik – 49-letni Zbigniew I. – po ataku zbiegł, ale został złapany po policyjnej obławie.

Informowaliśmy o tym w artykule NOWE SZCZEGÓŁY ATAKU NOŻOWNIKA: Usiłowanie zabójstwa w trakcie libacji.

Do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej. Z powodu sprzeczki między jej uczestnikami, napastnik najpierw ranił nożem kobietę, a później mężczyznę, który próbował ją zasłonić. Zbigniew I jest byłym partnerem zaatakowanej kobiety, a zraniony mężczyzna – jej obecnym towarzyszem.

W wyniku ataku obie ofiary doznały groźnych obrażeń brzucha, ale stan mężczyzny był poważniejszy. Obie poszkodowane osoby zostały przewiezione do wągrowieckiego szpitala, jednak ponieważ były pod wpływem alkoholu, niemożliwa była natychmiastowa operacja.

Na stół chirurgiczny oboje trafili dopiero nad ranem. Po kilkugodzinnych operacjach stan obojga został określony przez lekarzy jako stabilny.

Zdjęcie ilustracyjne.

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ! Przeżyli razem 60 lat [ZDJĘCIA]

Redakcja

COVID-19: Mamy JEDNO nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Na kwarantannie 58 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

CO JEST GRANE w kinach? [REPERTUAR/ZWIASTUNY]

Redakcja