serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Nie przyjął mandatu. Sporo za to zapłacił

Policja tłumaczy jak może skończyć się nieprzyjęcie mandatu, gdy sprawa trafi do sądu.

W kwietniu ubiegłego roku w miejscowości Margońska Wieś (gmina Margonin) kierowca pojazdu marki kia przekroczył dopuszczalną prędkość o 68 kilometrów, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

– 47-letni kierowca skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym sprawa trafiła na wokandę – wyjaśnia policja.

W czerwcu tego roku zapadł wyrok, w którym uznano kierowcę za winnego popełnienia wykroczenia i wymierzono mu karę grzywny w kwocie 2 tys. złotych. Dodatkowo na rzecz Skarbu Państwa zasądzono koszty sądowe w kwocie ponad 2,7 tys. złotych. Obwiniony nie zgodził się z takim wyrokiem, w związku z czym jego obrońca złożył apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Wągrowcu.

Pod koniec września Sąd Okręgowy w Poznaniu po rozpoznaniu sprawy utrzymał w mocy zaskarżony wyrok, a dodatkowo zasądził od obwinionego na rzecz Skarbu Państwa kolejne koszty za postępowanie odwoławcze w łącznej kwocie 250 złotych.

– Tym samym obwiniony musi zapłacić prawie 5 tysięcy złotych i zapewne pokryć koszty związane z korzystania z usług mecenasa – tłumaczy chodzieska policja.

Źródło: KPP Chodzież

Czytaj także

Jest nowy kierownik posterunku policji w Gołańczy

Redakcja

Policja ZATRZYMAŁA 8 POSZUKIWANYCH osób. Wystarczyła tylko… jedna doba!

Redakcja

Ukradła kwiaty ozdabiające miasto. Wpadła przez monitoring

Redakcja