Okno na Wągrowiec
Komunikacja Wiadomości

NA DROGACH: Centrum Margonina zablokowane jeszcze na 2-3 tygodnie

artdent baner

Obecnie nie jest możliwy przejazd przez Margonin od strony Wągrowca.

Jak poinformował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, aktualnie zamknięta dla ruchu samochodów jest ulica Kościelna w Margoninie. Ma to związek z kompleksowym remontem głównego skrzyżowania w tym mieście.

Inwestycja powstaje w samym centrum Margonina, na placu Suwalskiego, będącym skrzyżowaniem ulic Powstańców Wlkp., Kościelnej, Szamocińskiej, Polnej i Cmentarnej. Aż cztery z tych ulic to drogi wojewódzkie: nr 190 i 193.

Jak donosi WZDW, roboty obecnie koncentrują się na budowie przepustów i w związku z tym ulica Kościelna została zamknięta na około 2-3 tygodnie. Podczas prac natrafiono na utrudnienia związane między innymi z pojawieniem się wód gruntowych w podstawie posadowienia nowego przepustu. Jednocześnie nie jest planowane wyłączenie innych ulic na tym etapie robót.

Zamknięcie ulicy Kościelnej oznacza, że obecnie nie jest możliwy tranzytowy przejazd przez Margonin od strony Wągrowca. Ruch samochodów kierowany jest objazdami przez Młynary i Margońską Wieś.

Źródło: Google Maps

Kiedy w sierpniu ubiegłego roku rozpoczynano tę długo oczekiwaną inwestycję, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiadał, że zakończenie robót nastąpi w listopadzie. Gdy jednak już upływał ten termin WZDW poinformował, że w związku z wieloma pracami dodatkowymi, przełożono planowane zakończenie robót na koniec lutego 2021 roku. Czy ten termin zostanie dotrzymany, przekonamy się wkrótce.

Roboty na ulicy Kościelnej w Margoninie.

Źródło: WZDW

Czytaj także

Nowe przedszkole w Wągrowcu powstanie. Wyłoniono już wykonawcę

Redakcja

Rowerowa autostrada w Wągrowcu rośnie w oczach [ZDJĘCIA]

Redakcja

Budowa przedszkola. Firmy chcą znacznie więcej niż miasto ma środków na ten cel

Redakcja