Okno na Wągrowiec


Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

MIMO PANDEMII BURMISTRZ PRZYZNAŁ W MAGISTRACIE NAGRODY. Po naszym zapytaniu wiceburmistrz swoją oddał

W maju Piotr Pałczyński informował o zawieszeniu wypłacania nagród i dodatków specjalnych w Urzędzie Miejskim i w jednostkach organizacyjnych.

Jak udało nam się ustalić, burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt przyznał swoim współpracownikom z Urzędu Miejskiego nagrody pieniężne. Stało się tak mimo wpływającej negatywnie na miejskie finanse pandemii koronawirusa.

Już 27 sierpnia wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do magistratu. Poprosiliśmy o zestawienie wysokości nagród przyznanych w tym roku pracownikom oraz kierownikom miejskich instytucji i spółek. W tych przypadkach, w których przepisy pozwalają, poprosiliśmy o nagrody wyszczególnione imiennie, w pozostałych o średnią wysokość według stanowisk oraz ich wysokość łączną.

Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Zgodnie z przepisami, magistrat powinien nam odpowiedzieć bez zbędnej zwłoki, lecz nie później niż w ciągu 14 dni od dnia złożenia zapytania. Ten ostateczny termin mija pojutrze.

Tymczasem na swoim Facebooku wiceburmistrz Piotr Pałczyński właśnie poinformował, że co prawda otrzymał od swojego zwierzchnika 4 tysiące złotych nagrody, ale postanowił ją dzisiaj przekazać na rzecz organizacji pozarządowych. Nie ma natomiast informacji dlaczego wcześniej po prostu nie poprosił o jej nieprzyznawanie, by nie uszczuplać miejskich finansów.

‼️Decyzją Burmistrza Miasta Wągrowca Jarosława Berendta została mi przyznana nagroda pieniężna w kwocie 4000 zł brutto,…

Opublikowany przez Piotra Tomasza Pałczyńskiego Wtorek, 8 września 2020

Przypomnijmy, że w filmie opublikowanym 18 maja br. przez Urząd Miejski w Wągrowcu, to właśnie zastępca burmistrza Piotr Pałczyński informował o zawieszeniu wypłacania nagród, a także dodatków specjalnych w Urzędzie Miejskim i w miejskich jednostkach organizacyjnych. Miało to pozwolić na uniknięcie redukcji etatów w związku z trudną sytuacją finansową miasta.

Co ciekawe, prawdopodobnie najwyższe dodatki specjalne, liczone w tysiącach złotych, otrzymują burmistrz i jego zastępca. Obaj jednak z nich wcale nie zrezygnowali. Gdy spytaliśmy w lipcu o jakie dokładnie kwoty zmniejszone zostało wynagrodzenie burmistrza i jego zastępcy, magistrat odpowiedział nam: – Podobnie jak przed miesiącem, informujemy że wynagrodzenie burmistrzów, a także pozostałych pracowników UM, nie uległo w czerwcu zmianie.

Wypowiedź wiceburmistrza Piotra Pałczyńskiego z 18 maja 2020 roku

Na zdjęciu głównym: zastępca burmistrza Wągrowca Piotr Pałczyński.

Czytaj także

UCZENNICE Liceum popierają PROTEST i NIE BIORĄ udziału w LEKCJACH. Dyrektor: To nieobecność NIEUSPRAWIEDLIWIONA

Krzysztof Czapul

Dziś w Wągrowcu MARSZ KOBIET! A pod kościołami ZBIERAĆ się mają PRZECIWNICY tego PROTESTU

Krzysztof Czapul

Spółdzielnia prosi MIESZKAŃCÓW o prawidłowe korzystanie z… TOALETY

Krzysztof Czapul