Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

KORONAWIRUS: Mężczyzna z objawami choroby wrócił z Włoch. Zgłosił się do wągrowieckiego szpitala. Dziś został przewieziony do Poznania na szczegółowe badania

W Wągrowcu nie ma możliwości przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa.

Mężczyzna po 60 roku życia wrócił z Włoch i z objawami choroby zgłosił się do szpitala w Wągrowcu. Potwierdził nam to Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.

Dyrektor Bury zapewnia, że nie miał on kontaktu z innymi pacjentami – leżał na osobnej sali i miał kontakt tylko z personelem medycznym.

W związku z tym, że w naszym szpitalu nie ma możliwości przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa, a pacjent spełnia czynniki ryzyka, to postanowiono wysłać go na specjalistyczne badania do szpitala w Poznaniu.

Na dokładne wyniki trzeba będzie poczekać około 24 godzin. Wówczas okaże się, czy to faktycznie pierwszy przypadek koronawirusa w naszym powiecie.

Jak się dowiedzieliśmy, wągrowiecki szpital przygotowuje się na najgorszą ewentualność – jeśli potwierdzi się, że to jednak koronawirus, to na pewno zostanie wprowadzony nie tylko całkowity zakaz wizyt w szpitalu, ale również przyjęć na wszystkie oddziały.

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk
Kondolencje Wziech 1

Czytaj także

TYLKO 2 nowe ZAKAŻENIA koronawirusem w powiecie wągrowieckim

Krzysztof Czapul

Mamy 14 nowych ZAKAŻEŃ koronawirusem

Krzysztof Czapul

Szpital DOSTAJE, dyrekcja DZIĘKUJE [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul