Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

Kolejne ZAKAŻENIA w wągrowieckim PRZEDSZKOLU. Już TRZY ODDZIAŁY na KWARANTANNIE

BNP-misja-sam-800x600

Aż dwa komunikaty w tej sprawie wydał wągrowiecki magistrat.

W poniedziałek po południu Urząd Miejski w Wągrowcu poinformował o wykryciu zakażenia koronawirusem u jednej z nauczycielek w Przedszkolu nr 2 im. Marii Konopnickiej.

W związku z tym, na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wągrowcu, kwarantanną zostały objęte trzyletnie dzieci z oddziału I – „Kotki”. Ich kwarantanna obowiązuje do niedzieli 22 listopada 2020 r. włącznie.

Tymczasem dzisiaj wągrowiecki magistrat wydał kolejny komunikat w sprawie tego samego przedszkola. Kolejne oddziały placówki zostały objęte kwarantanną.

Jak informuje Urząd Miejski, tym razem wirusa COVID-19 wykryto u jednej z pracownic przedszkola (w poniedziałek informowano o nauczycielce). W związku z tym na podstawie decyzji sanepidu kwarantanną zostały objęte pięcioletnie dzieci z kolejnych dwóch oddziałów placówki: oddziału IV „Gwiazdeczki” i oddziału V „Rybki”. Kwarantanna tych dzieci obowiązuje od dnia 18 listopada (środa) do dnia 23 listopada 2020 r. (poniedziałek) włącznie.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w tym przedszkolu już pod koniec października. Wówczas, z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem u pracownicy placówki, na kwarantannę wysłano jeden z oddziałów sześciolatków. Informowaliśmy o tym w artykule KORONAWIRUS W DWÓCH WĄGROWIECKICH PRZEDSZKOLACH. Dzieci wysłane na kwarantannę.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

W Wągrowcu podczas Mistrzostw Europy będzie STREFA KIBICA!

Redakcja

Kino MDK w Wągrowcu ze 121,5 tys. zł dofinansowania z PiSF!

Redakcja

COVID-19: Mamy JEDNO nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Na kwarantannie 58 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja