Okno na Wągrowiec
Gorący temat Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

KAROL LINETTY JEDZIE NA EURO! Czy tym razem dostanie szansę występu na imprezie?

artdent baner

Paulo Sousa zapowiada, że damasławianin będzie odgrywał ważną rolę w jego drużynie.

Trener reprezentacji Polski Paulo Sousa ogłosił dzisiaj listę zawodników, którzy pojadą na turniej UEFA EURO 2020. W kadrze szkoleniowca biało-czerwonych znajdzie się 26 zawodników plus 4 na liście rezerwowych.

Wśród nazwisk zawodników, którzy pojadą na turniej, znalazł się również pochodzący z Damasławka Karol Linetty. To lekkie zaskoczenie, bowiem wcześniej portugalski selekcjoner biało-czerwonych nie wykazywał zainteresowania zawodnikiem grającym na co dzień we włoskiej Serie A, w drużynie Torino FC.

Paulo Sousa nie zabrał damasławianina na marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata z Węgrami, Andorą i Anglią. Portugalczyk wytłumaczył dzisiaj, dlaczego zabrało wtedy w kadrze Karola Linettego:

– Wcześniej był zakażony koronawirusem, później w jego drużynie zmienił się trener. W tamtym momencie z naszego punktu widzenia to nie był właściwy czas dla kadry. Teraz Karol ma odpowiednie doświadczenie, może grać w środku pola i prezentować różne style gry. To jest bardzo ważne, bo będzie mógł dostosować się do naszej gry. Reprezentacja Polski potrzebuje zawodników, którzy będą realizowali postawione przed nimi zadania – powiedział na konferencji prasowej Paulo Sousa.

Być może ostatnia zmiana na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski spowoduje, że Karol zacznie odgrywać ważną rolę w ekipie biało-czerwonych. Nie jest tajemnicą, że prowadzący wcześniej drużynę narodową Jerzy Brzęczek i Adam Nawałka nie należeli do fanów Linettego.

Doszło nawet do tego, że za czasów Adama Nawałki co prawda Karol Linetty pojechał zarówno do Francji na Mistrzostwa Europy 2016 , jak i do Rosji na Mistrzostwa Świata 2018, ale w żadnej z tych imprez nie zagrał ani minuty. Teraz zatem może być już tylko lepiej.

Dotychczas Karol Linetty przywdziewał koszulkę z orzełkiem na piersi w 30 meczach, w których zdobył 2 bramki.

Źródło: PZPN, informacja własna

Czytaj także

UWAGA! Silny wiatr powieje jeszcze do popołudnia [ZDJĘCIA]

Redakcja

Co z Linettym? Niewiele gra w klubie, ale jest szansa, że pojedzie na Mundial

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Tej NOCY czekają nas jeszcze PRZYMROZKI

Redakcja