Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

JEST PRACA! BURMISTRZ WĄGROWCA OGŁOSIŁ KONKURS NA KIEROWNIKA WYDZIAŁU INWESTYCJI

W wągrowieckim Urzędzie Miejskim będzie nowy kierownik wydziału.

Rewolucji kadrowej w magistracie ciąg dalszy. Poważne zmiany Jarosław Berendt zaczął w Urzędzie Miejskim jeszcze w listopadzie, gdy szefowanie Wydziałowi Organizacyjnemu burmistrz zabrał sekretarzowi miasta Markowi Sturmie i na specjalnie utworzone stanowisko kierownicze powołał Honoratę Bukowską. Pisaliśmy o tym w artykule ZMIANY W RATUSZU. BURMISTRZ POWOŁUJE NOWEGO SZEFA WYDZIAŁU ORGANIZACYJNEGO. Na jego czele Honorata Bukowska.

Na przełomie roku zmiany nabrały rozpędu. Wówczas to Jarosław Berendt zlikwidował aż trzy wydziały magistratu i zwolnił dwóch z dotychczasowych ich kierowników (Zbigniewa Cholewińskiego i Sławomira Wojcieszaka), a trzeciego pozostawił tylko do czasu wyłonienia następcy. Pisaliśmy o tym w tekście WSZYSCY LUDZIE BERENDTA: Karuzela stanowisk w wągrowieckim magistracie.

Tym trzecim kierownikiem jest Krzysztof Tchórzewski, któremu wcześniej podlegał Wydział Infrastruktury, Architektury i Ekologii, a od stycznia dowodził on tymczasowo nowo utworzonym Wydziałem Inwestycji i Mienia Komunalnego. Teraz rozpisany został konkurs na jego następcę.

Co ciekawe, nowy kierownik Wydziału Inwestycji i Mienia Komunalnego nie musi wcale wykazywać się wykształceniem z zakresu administracji albo zarządzania. Nie wymaga się też od niego żadnego doświadczenia w kierowaniu zespołem ani nawet stażu pracy w administracji. Za to (nie wiadomo dlaczego?) ma mieć wykształcenie wyższe techniczne II stopnia (czyli posiadać tytuł magistra inżyniera).

Dokumenty aplikacyjne można składać lub przesłać w zamkniętych kopertach z dopiskiem: „Nabór – Kierownik Wydziału Inwestycji i Mienia Komunalnego” do 27 lutego 2020 r. do godziny 13 00 w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu – II piętro, pokój 202 (sekretariat).

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na tej stronie: http://bip.wagrowiec.eu/wagrowiecm/bip/nabor-pracownikow-oferty-pracy-w-urzedzie-miejskim/

Przypomnijmy, że w styczniu Wojciech Cibail został kierownikiem Referatu Planowania Przestrzennego (pisaliśmy o tym tutaj: URZĄD MIEJSKI: Jest kolejny nowy kierownik), a na początku lutego na funkcję Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu została powołana Marta Miller (artykuł o tym tutaj: KOLEJNE ZMIANY KADROWE W MAGISTRACIE: BURMISTRZ POWOŁAŁ PEŁNOMOCNICZKĘ).

Czytaj także

UWAGA! Sygnalizacja świetlna dla pieszych wyłączona

Redakcja

WYBORY PREZYDENCKIE: Komisarz utworzył obwody głosowania w szpitalu i DPS-ach

Remigiusz Priebe

WALKA Z EPIDEMIĄ: Powstaje wągrowiecka baza sklepów i usługodawców online

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej