Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

IMGW: Możliwe burze z silnym deszczem, wiatrem i gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje na terenie naszego powiatu wystąpienie burz, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 do 20 milimetrów, drobny grad oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień. Obowiązuje dzisiaj, w sobotę 25 marca, od godziny 12.00 do do godziny 19.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 70 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: Wieczorem i w NOCY możliwe u nas BURZE z silnym DESZCZEM i WIATREM, lokalnie GRAD

Krzysztof Czapul

IMGW OSTRZEGA: W nocy możliwy u nas ulewny DESZCZ i BURZE z GRADEM. WIATR nawet do 100 km na godzinę!

Krzysztof Czapul

WAŻNE: Dziś możliwe u nas BURZE, silny DESZCZ i WIATR

Krzysztof Czapul