Piłka nożna Piłka ręczna Sport Wiadomości Wydarzenia

GRAŁA NIELBA: Piłkarze WYGRALI, szczypiorniści o włos PRZEGRALI

Piłkarze Nielby Wągrowiec wygrali u siebie z Gryfem Wejherowo, a nasi „ręczni” w swojej hali OSiR przegrali z drużyną Warmii Olsztyn.

Kolejne punkty na swoim koncie w III-ligowej tabeli dopisują piłkarze Nielby Wągrowiec. Tym razem na swoim boisku okazali się oni lepsi od drużyny Gryfa Wejherowo.

Gole dla „żółto-czarnych” zdobywali Tomasz Bzdęga i Marcin Trojanowski, obaj do siatki trafili w pierwszej połowie.

Po tym zwycięstwie nasi są na miejscu 13-tym z 33 punktami na koncie. Najbliższy mecz nasi piłkarze zagrają już w piątek. Na wyjeździe zmierzą się z Chemikiem Police. Bez wątpienia to Nielba będzie w tym pojedynku faworytem, bo nasz piątkowy rywal w tabeli zajmuje pozycje w dole tabeli – miejsce 20-te.

WYNIK

MKS Nielba Wągrowiec – WKS Gryf Wejherowo 2-0 (2-0).

SKŁAD NIELBY

G. Łęt, J. Figaszewski, M. Steinke, P. Lisiecki, K. Szmyt, M. Trojanowski (75′ M. Rozmarynowski), T. Bzdęga (80′ M. Rocławski), M. Sporek, A. Marchel, K. Friska (80′ D. Zakrzewski), J. Kubiński (75″M. Kaczor).

Niestety, śladem piłkarzy nie poszli nasi szczypiorniści. Oni jednak mieli znaczniej trudniejszą przeprawę, bo grali u siebie z wiceliderem – Warmią Olsztyn. Mimo to pojedynek był bardzo wyrównany. Po pierwszej połowie był remis 10-10. Taki zacięty bój trwał do końca.

Niestety, o zwycięstwie rywali zadecydował rzut karny w samej końcówce meczu i ostatecznie przegraliśmy 23:24.

Kolejny bój naszych szczypiornistów dopiero 8 maja. Zagramy wtedy na wyjeździe z niżej notowanym przeciwnikiem – SMS Gdańsk, który w tabeli jest na pozycji 9-tej.

Źródło: MKS Nielba Wągrowiec