Okno na Wągrowiec
Felietony Społeczeństwo Wiadomości

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… połączmy siły miasta i gminy!

Dla nowych władz gminy miejskiej i wiejskiej Wągrowca mam konkretną propozycję.

Przed drugą turą wyborów samorządowych nowa pani burmistrz Wągrowca oraz nowa pani wójt Gminy Wągrowiec zrobiły sobie wspólne zdjęcie, zachęcając tym samym wyborców do pójścia na głosowanie i oddania na nich głos. Jednocześnie obie panie zapewniały wyborców, że dobro mieszkańców jest dla nich najważniejsze i deklarowały wolę ścisłej współpracy.

Dla nowych władz gminy miejskiej i wiejskiej Wągrowca mam więc konkretną propozycję. A może by tak połączyć miasto i gminę w jeden samorządowy organizm? Tak jak to jest na przykład w Obornikach.

Budżet miasta Wągrowca to około 156,6 mln zł, a gminy wiejskiej to 75,3 mln zł. Razem to ponad 231,9 mln zł. Za takie pieniądze, przy rozsądnym planowaniu, można dużo zdziałać, a przede wszystkim ograniczyć wydatki na administrację. Inaczej skonstruować funkcjonowanie szkół, przedszkoli. Połączenie miasta i gminy daje szansę na rozwój i impuls inwestycyjny dla dobra nas wszystkich. Może była potrzeba wybrania nowych władz, aby ta idea połączenia miasta i gminy się ziściła. Z korzyścią dla nas wszystkich.  

Krzysztof Garnetz,

Wągrowczanin z optymizmem patrzący w przyszłość

Czytaj także

Burmistrz zaprasza na spotkanie w sprawie ulicy Skockiej

Redakcja

Sanepid zaprasza na Światowy Dzień bez Tytoniu

Krzysztof Czapul

Wiemy jak autobusy ZKM będą kursować w Boże Ciało i dzień po nim

Redakcja