Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

„Fela” zaczyna pracę w wągrowieckiej policji [ZDJĘCIA]

Owczarek belgijski „Fela” jest psem, który specjalizuje się w wykrywaniu zapachu narkotyków. Jest drugim psem st. asp. Bartosza Andrzejczaka, który jest przewodnikiem również owczarka niemieckiego „Klipera”, wyszkolonego dla celów patrolowo-tropiących.

Owczarek belgijski „Fela” jest psem, który specjalizuje się w wykrywaniu zapachu narkotyków. Jest drugim psem st. asp. Bartosza Andrzejczaka, który jest przewodnikiem również owczarka niemieckiego Klipera, wyszkolonego dla celów patrolowo-tropiących.

Pojawienie się w służbie „Feli” możliwe było dzięki finansowemu wsparciu samorządu Gminy Wągrowiec, który kwotą 8 tysięcy złotych umożliwił pozyskanie i wyszkolenie psa.

Szkolenie specjalistyczne odbywa się Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach k. Warszawy

Najliczniejszą kategorię tresowanych tam psów stanowią psy patrolowo-tropiące. Psy te podczas wykonywanej służby patrolowej, obok oddziaływania prewencyjnego, mogą być wykorzystywane do działań związanych z zabezpieczaniem i przywracaniem naruszonego porządku publicznego podczas imprez masowych i zgromadzeń, przeszukania terenu i pomieszczeń, pościgu, zasadzki.

Kolejną grupę stanowią psy do zadań specjalnych, które w obliczu rosnącej przestępczości związanej z przemytem i handlem narkotykami tresowane są do wyszukiwania zapachów narkotyków.

„Fela” została wyszkolona do wyszukiwania zapachów narkotyków. Wczoraj została przedstawiona reprezentacji samorządu Gminy Wągrowiec: wójtowi Przemysławowi Majchrzakowi, przewodniczącego rady gminy Wągrowiec Ryszardowi Andrzejewskiemu oraz zastępcy wójta Jerzemu Łukaszczykowi, od których otrzymała na zachętę, na rozpoczęcie służby – worek psiej karmy.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Pies policyjny z misją w… przedszkolu [FOTO]

Redakcja

Od dzisiaj można wypożyczać rowery miejskie

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Duży pożar w Pawłowie Żońskim

Redakcja