serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Samorząd i polityka Wiadomości

Dziś podpisano umowę na rewitalizację plaży miejskiej w Wągrowcu [FOTO]


zatrudnie
artdent baner

W piątek, 2 czerwca burmistrz miasta Jarosław Berendt podpisał umowę na „Rewitalizację plaży miejskiej, kąpieliska oraz istniejącego parku wraz z przebudową amfiteatru w Wągrowcu – etap I” z Jackiem Grabowskim, Prezesem Zarządu firmy Jack-Bud Polska Sp. z o.o. Sp.k – wykonawcą inwestycji, który zgodnie z wynikiem postępowania zrealizuje przedmiot zamówienia za cenę blisko 13,5 miliona złotych. W wydarzeniu uczestniczył poseł Marcin Porzucek.

Zgodnie z ustaleniami zapisanymi w umowie inwestycja zostanie zrealizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Zakres prac rewitalizacji plaży miejskiej – etap I będzie obejmował m.in.:

– budowę budynku dwukondygnacyjnego pokrytego dachem płaskim, dając tym samym możliwość zadaszenia plaży. Budynek zostanie częściowo wkomponowany w istniejącą skarpę brzegu rynnowego jeziora. Wewnątrz budynku na poziomie plaży ulokowana zostanie baza WOPR, ambulatorium, wypożyczalnia sprzętu plażowego, toalety publiczne, przebieralnie oraz pomieszczenie dostosowane do karmienia i przewijania dzieci. Na kondygnacji pierwszej ma znaleźć się klubokawiarnia,

– budowę placu zabaw zlokalizowanego na skarpie – będzie składał się z wertykalnego placu zabaw ulokowanego na naturalnym zboczu zejścia do jeziora oraz części płaskiej w postaci wycięcia w skarpę, gdzie ulokowane zostaną zabawki,

– wykonanie ciągu komunikacyjnego łączącego plażę z ul. Kościuszki – otwarcie osi widokowej,

– budowę ścieżek rowerowych, ciągów pieszych, dróg komunikacji wewnętrznej, obiektów małej architektury, sieci infrastruktury.

Ponadto przy głównych wejściach na promenadę zostaną ulokowane punkty informacyjne z mapą, odległościami oraz orientacyjnym czasem przejścia. Znajdą się tutaj również panele informujące o jakości powietrza, o temperaturze powietrza, jak i wody oraz prędkości wiatru i jego kierunku.

W ramach I etapu oraz kolejnych części tej inwestycji, tj. etapu II oraz III, w centrum miasta rewitalizacji ma być poddany obszar o powierzchni 6,7 ha. W kolejnych etapach zostaną między innymi wykonane: przebudowa amfiteatru, a także rewitalizacja parku miejskiego.

Na realizację I etapu tej inwestycji, nasze miasto otrzymało bezzwrotne dofinansowanie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 11 340 000 złotych.

Zgodnie z podpisaną dzisiaj umową wykonawca powinien zakończyć pracę do końca października 2025 roku.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Szajka złodziei już złapana. Okradli kiosk oraz maszyny do gier

Redakcja

Dla Sary będą rzucać do tarczy lotkami

Redakcja

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja