serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Na sygnale Wiadomości

Driftował po ulicach Wągrowca swoim BMW


zatrudnie
artdent baner

W niedzielę, 17 września, około godziny 16.30 na numer alarmowy 112 zadzwonili spacerowicze, którzy poinformowali o młodym kierowcy BMW, który na rondzie na ulicy Kościuszki jeździ jak na torze wyścigowym.

– Patrol wągrowieckiej drogówki udał się na miejsce w radiowozie nieoznakowanym, ale driftera już nie było. Po kilku jednak minutach mężczyzna znów pojawił się na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki z Reja. Nie spodziewał się jednak, że tym razem świadkiem jego popisów są policjanci – wyjaśnia policja.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Za kierownicą samochodu siedział 20-letni kierowca, który uprawnienia posiadał od września 2021 roku. Suma punktów karnych (30 pkt.), jakie zdążył nazbierać od początku roku sprawiła, że stracił uprawnienia.

Złożyło się na to wcześniej już popełnione wykroczenia i zdobyte punkty za niezastosowanie się do znaku drogowego, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a teraz także stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym – związane z jego „popisami” na rondzie.

POLICJA WYJAŚNIA:

Po uzyskaniu więcej niż 24 punktów (w przypadku kierowców ze stażem dłuższym niż rok), kierujący otrzymuje skierowanie na badanie psychologiczne oraz ponowny egzamin sprawdzający kwalifikacje kierowcy. To taki sam egzamin, który zdają kandydaci na kierowcę. Zaliczyć trzeba część teoretyczną, a następnie praktyczną. Jeśli kierowca zaliczy pozytywnie egzamin i spotkanie z psychologiem, odzyskuje uprawnienia. Jeśli nie zda egzaminu, wtedy konieczne będzie przejście całego kursu, a następnie zaliczenie egzaminów.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Szajka złodziei już złapana. Okradli kiosk oraz maszyny do gier

Redakcja

Dla Sary będą rzucać do tarczy lotkami

Redakcja

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja