Okno na Wągrowiec
Gorący temat Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

„Dni Honorowego Krwiodawstwa” Polskiego Czerwonego Krzyża odbyły się w Wągrowcu [FOTO]

Z tej okazji na uroczystej gali nagrodzono samych krwiodawców, ale także instytucje z wągrowieckim PCK ściśle współpracujące.

Ta gala odbyła się wczoraj, czyli w niedzielę 4 grudnia w wągrowieckim ośrodku „Wielpsin”. Uroczystość uświetniła grupa taneczna tańca hawajskiego NANI KE OLA z prowadzącą Loginą Gołuńską oraz duet Ryszard Jaworski – organy i Jan Maćkowiak – śpiew i gitara.

Minister Zdrowia wyróżnił odznakami „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” następujące osoby:

– Łukasz Binkowski z Wągrowca

– Adam Skrzycki z Wągrowca

Uchwałą Zarząd Głównego PCK w Warszawie odznaką honorową wyróżnieni zostali Zdzisław Słoma z Gołańczy i Jowita Maćkowiak z Wągrowca.

Uchwałą Zarządu Powiatu Wągrowieckiego „Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego” zostali wyróżnieni:

– Adam Grabowski z Wągrowca

– Bartosz Zaubel z Wągrowca

Decyzją Zarządu PCK w Wągrowcu odznaką ME DARE na zakończenie misji oddawania krwi został wyróżniony Zenon Szymański z Wągrowca

Podziękowanie za wieloletnią współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem w realizowaniu programów edukacyjnych dla młodzieży otrzymuje Paweł Gilewski, były dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wągrowcu

Decyzją Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Poznaniu odznakami „Zasłużony honorowy dawca krwi” zostali wyróżnieni:

po 18 litrach:

Marek Kołos – Wągrowiec, Włodzimierz Radomski – Zakrzewo, Tomasz Meres

– Wągrowiec, Arkadiusz Gendek – Wągrowiec, Mariusz Hoffmann – Popowo Kościelne, Sebastian Pałka – Niemczyn, Waldemar Chlebda – Rogoźno

po 10/12 litrach:

Roksana Urbańska – Wągrowiec, Anna Rusiecka – Wągrowiec, Bartosz Górny

– Wągrowiec, Mateusz Kędziora – Czekanowo, Bartosz Małecki – Wągrowiec, Krzysztof Marczyk – Wągrowiec, Marcin Wawrzyniak – Skoki, Tomasz Kozłowski

– Mieścisko

Tomasz Ziewiec – Łaziska, Damian Jerzak – Skoki, Maciej Brząkała – Kuszewo, Damian Kamiński – Wągrowiec, Zbigniew Ginda – Cieśle, Mateusz Sauremann – Wągrowiec, Andrzej Grajek – Skoki, Dariusz Antkowiak – Wągrowiec

po 5/6 litrach:

Joanna Binkowska – Wągrowiec, Barbara Gwara – Wągrowiec, Iwona Taborek

– Wągrowiec, Beata Tomkowiak – Skoki, Aleksandra Kaczmarek – Mieścisko, Magdalena Pomagała – Mieścisko, Izabela Kotarba – Czekanowo, Wiesława Gruchała – Siedleczko

Mariusz Pawłowski – Damasławek, Michał Białas – Wągrowiec, Mariusz Ruta

– Rogoźno, Jakub Łochyński – Wągrowiec, Tomasz Kmieciak – Morakowo, Łukasz Borkowski – Jakubowo, Łukasz Błażejewski – Bliżyce, Bartosz Dębowski – Wągrowiec, Bartosz Szarzyński – Mieścisko, Łukasz Olendrowicz – Wągrowiec,

Ariel Flis – Pawłowo Skockie, Piotr Konys – Rudnicze, Marcin Kozłowski – Sady, Łukasz Głowiński – Wągrowiec, Dawid Bodus – Mieścisko, Jan Waleriańczyk – Turza, Łukasz Chudziński – Wągrowiec, Ryszard Wysocki – Rogoźno, Sebastian Kaczkowski – Wągrowiec

Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa PCK

Jego organizatorami byli Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu oraz Starostwo Powiatowe w Wągrowcu. Krwiodawca zgłaszali instytucje, zakłady pracy i szkoły do udziału w nim. A oto wyróżnieni:

Zakłady pracy (Złoty Pierścień):

Polinova Polska  – Wągrowiec

„Solaris Bus & Coach” – Bolechowo

Srebrny Pierścień:

Wągrowieckie Fabryki Mebli – Wągrowiec

„Serpol – Cosmetics” – Mieścisko

„Kabat Tyre” Budzyń

Hilding – Anderes – Murowana Goślina

Zakład Usług Technicznych – Józef Kosiński – Wągrowiec

„Tappol” Sp. z o. o. – Wągrowiec

„Ikano Idustry” – Rogoźno

„Volkswagen” – Poznań

Bridgeston – Poznań

Wyróżnienia:

„Merx Polska” – Wągrowiec

ZPD „Lindner” – Wągrowiec

Wągrowiecka Spółdzielnia Inwalidów – Wągrowiec

„Horstmann Technika” – Wągrowiec

Benecke Caliko – Wągrowiec

TB Hydro – Wągrowiec

Urząd Skarbowy – Wągrowiec

ZPD „Roma” – Wągrowiec

Gorzelna Ed – OI SC – Rąbczyn

Służby mundurowe (Złoty Pierścień):

Ochotnicza Straż Pożarna – Brzezno Stare

OSP – Łekno

Srebrny Pierścień:

Komenda Powiatowa PSP – Wągrowiec

Komenda Powiatowa Policji – Wągrowiec

Wyróżnienia (Ochotnicza Straż Pożarna):

OSP – Sarbia

OSP – Oleszno

OSP – Popowo Kościelne

OSP – Morakowo

Wyróżnienia (placówki oświatowe):

Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu

Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu

Zespół Szkół w Gołańczy

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie

Szkoła Rzemieślniczą I – stopnia w Wągrowca

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gołańczy

Rodzinne honorowe krwiodawstwo PCK (zachęcanie członków rodziny do oddawania krwi):

Joanna i Piotr Czaczykowie – Wągrowiec

Justyna i Tomasz Synoradzcy – Gołaszewo

Beata i Przemysław Tomkowiakowie – Skoki

Szymon i Maks Filutowie – Wągrowiec

Piotr i Kamil Rozmarynowscy – Mieścisko

Janusz i Krzysztof Patelscy – Brzeźno Stare

Agnieszka i Kacper Zjawińscy – Jankowo

Agnieszka i Paweł Kamińscy – Wągrowiec

Źródło: PCK Wągrowiec

Czytaj także

Staruszka nocą dobijała się do mieszkań! Interweniowała policja [FOTO]

Redakcja

Medale dla zasłużonych krwiodawców [FOTO]

Redakcja

ZKM PRZYPOMNA: Od poniedziałku miejskie autobusy jeżdżą jak w wakacje

Redakcja