serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

DLA ANI: Rowerami POJADĄ z Warszawy do Chodzieży. Oddadzą HOŁD i zbiorą PIENIĄDZE na fundusz POMOCY ofiarom WYPADKÓW kolarskich

To inicjatywa grupy kolarzy i fundacji „Ukryte marzenia”. Można się przyłączyć!

Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich to najnowszy projekt, który fundacja rozpoczyna wraz z pasjonatem kolarstwa Cycleblood Tobiaszem Jankowskim.

Przypomnijmy, że blisko dwa tygodnie temu nieopodal Wągrowca w wypadku kolarskim zginęła Anna Karbownicza, chodzieska dziennikarka.

– Postanowiłem wraz grupą wspaniałych ludzi uczcić je pamięć i oddać hołd Ani, jadąc wraz z innymi kolarzami 340 km z Warszawy do Chodzieży. W tej chwili jest nas jest już kilkanaście osób – wyjaśnia jeden z pomysłodawców Tobiasz Jankowski, prezes zarządu w firmie Navitel Poland.

– Nie chcę, aby to, co się stało, odeszło w zapomnienie. Chcę natomiast powiedzieć o potężnym problemie na drogach, gdzie my kolarze jesteśmy bezbronni w starciu z autem – mówi pan Tobiasz i dodaje:

– Moim marzeniem jest, aby kierowcy w Polsce zdjęli nogę z gazu na widok rowerzysty i z odpowiednią odległością ich wyprzedzali, czyli z zachowaniem 1,5 metra. To bardzo ważne, jednak wielu kierowców o tym zapomina, czego mamy teraz konsekwencje.

Start zaplanowany jest na piątek 2 października, godzinie 23.00 z Warszawy, parking Tesco ulica Połczyńska. Jazda w formule non-stop, postój tylko na jedzenie i odpoczynki. O trasie jest poinformowana policja, będzie także obstawa aut.

Planowany dojazd do Chodzieży około godziny 16.00 następnego dnia, czyli w sobotę 3 października. – Zrobimy rundę honorową po Chodzieży, później pojedziemy na miejsce, gdzie zginęła Ania i na cmentarz. Naprzeciw wyjadą nam lokalni kolarze – opowiada pan Tobiasz.

Osoby, które chcą dołączyć, proszone są o kontakt z panem Tobiaszem na priv.

Dodajmy, że Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich to pierwsza tego typu instytucja w naszym kraju, która będzie pomagać kolarzom, rowerzystom, którzy ucierpieli w zdarzeniach z udziałem samochodu.

Organizatorzy tej akcji uważają, że to początek współpracy, która dla ofiar wypadków kolarskich przyniesie dużo korzyści.

– Chcemy, aby ofiary wypadków kolarskich po nieszczęśliwym zdarzeniu nie zostały z tym wszystkim same. Dlatego wspólnie będziemy tworzyć Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich, którego Pan Tobiasz Jankowski jest pomysłodawcą. Dziękujemy za zaufanie. Jesteśmy pierwszą instytucją działającą w naszym kraju, która będzie pomagała rowerzystom, który ucierpieli w zdarzeniach z udziałem samochodu – wyjaśniają nam przedstawiciele Fundacji „Ukryte Marzenia”.

Każda osoba, która stanie się ofiarą wypadku i będzie potrzebowała pomocy w postaci między innymi rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego otrzyma pomoc z funduszu. Wsparcia ze środków zgromadzonych na koncie funduszu będzie mogła otrzymać również rodzina osoby poszkodowanej.  Oprócz doraźnej pomocy w planach jest również działania prewencyjne.

Szczegóły dotyczycące skorzystania z takiej formy pomocy w najbliższym czasie będą dostępne na stronie internetowej:

http://www.ukrytemarzenia.pl/

Zachęcamy do wsparcia Funduszu.

Dane do przelewu: Fundacja Ukryte Marzenia, ul. Strzelecka 15, 64-800 Chodzież

 Nazwa banku: BNP Paribas. Numer konta: 05 1600 1462 1079 5381 2000 0005

Tytułem: darowizna #pomagamykolarzom

Czytaj także

Potrzebna POMOC dla POGORZELCÓW z Rudnicza [ZBIÓRKA]

Redakcja

40-latek z URATOWAŁ życie mężczyzny, który wpadł do rowu wypełnionego wodą

Redakcja

Będzie zbiórka zużytego sprzętu i dużych odpadów

Redakcja