Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Co z tym węglem w Wągrowcu? Nadal nie ma umowy z firmą, która by go sprzedawała po preferencyjnej cenie

Władze Wągrowca informują, że nadal trwają procedury związane z podpisaniem umowy pomiędzy podmiotem zewnętrznym, który zgłosił zainteresowanie dystrybucją węgla na terenie naszego miasta, a spółką państwową.

Na początku listopada do urzędu miejskiego zgłosił się podmiot zewnętrzny, który wyraził chęć dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie wśród mieszkańców naszego miasta. Informację tę niezwłocznie przekazano do Wojewody Wielkopolskiego, który dokonał zgłoszenia w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

– Niestety, pomimo przeprowadzonych przez nas w najszybszych możliwych terminach stosownych procedur nie doszło jeszcze do podpisania żadnej umowy. Interweniowałem już w tej sprawie u Wojewody Wielkopolskiego oraz w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Do dzisiaj nie mamy w tej sprawie satysfakcjonującej odpowiedzi – mówi burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Krótkiej w Wągrowcu nadal wydawane są uprawnionym osobom zaświadczenia, umożliwiające zakup węgla po preferencyjnej cenie. O tym, która firma i od kiedy będzie dystrybuować taki węgiel na terenie miasta, poinformujemy w osobnym komunikacie.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Staruszka nocą dobijała się do mieszkań! Interweniowała policja [FOTO]

Redakcja

ZKM PRZYPOMNA: Od poniedziałku miejskie autobusy jeżdżą jak w wakacje

Redakcja

Złoty medal dla wągrowieckiego kombatanta [FOTO]

Redakcja