Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Była pijana, bez „prawka” i w kradzionym aucie!

W sobotę 11 marca wieczorem policjant z Janowca Wielkopolskiego, w czasie wolnym od służby, w Żninie zauważył osobowego peugeota, którego kierujący miał poważne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Sierżant Jakub Srocki, postanowił wykorzystać moment, kiedy to pojazd chwilowo zatrzymał się na pasie ruchu. Wyszedł ze swojego pojazdu, podszedł do auta za kierownicą, którego znajdowała się kobieta.

Wyczuł od niej silną woń alkoholu, natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 36-letnia mieszkanka Żnina miała w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo zabezpieczono od niej krew do badań laboratoryjnych. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania.

36-latka w podróż udała się kradzionym pojazdem. Policjanci ustali, że wykorzystała ona moment nieuwagi właściciela pojazdu, z którym wcześniej przebywała w jednym mieszkaniu.

Kobieta usłyszała już zarzuty kierowania pojazdem wstanie nietrzeźwości oraz kradzieży samochodu. Dodatkowo odpowie za jazdę bez uprawnień. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Żnin

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

Miał sądowy zakaz jazdy, jechał kradzionym autem, z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi, a on sam był… poszukiwany! [FOTO]

Redakcja

Wągrowiecki policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Redakcja

41-letnia mieszkanka Skoków miała prawie 3 promile alkoholu i przyjechała autem do sklepu, choć ledwo stała na nogach!

Redakcja