serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Edukacja Wiadomości Wydarzenia

ALE PROJEKT: Dzieci UCZĄ się ekonomii. Zarabiają wągrowieckie denary [ZDJĘCIA]


zatrudnie
artdent baner

Przez najbliższe dni hala sportowa przy szkole podstawowej nr 1 w Wągrowcu będzie miejscem realizacji projektu edukacyjnego „Małe Miasto Wągrowiec”. Jego uczestnikami jest 108 uczniów szkół podstawowych z terenu Wągrowca.

Celem projektu jest poznanie przez dzieci wartości ekonomicznej pracy oraz poszerzenie poziomu wiedzy na temat wartości pieniędzy i funkcjonowania gospodarki.

Tyle w teorii, a w praktyce oznacza to, że hala sportowa zamieni się w małe miasteczko. Młodzi ludzie spotkają się z przedstawicielami 18 zawodów, między innymi z restauratorem, strażakiem, policjantem, urzędnikiem, krojczym, czy bankierem. Podczas warsztatów będą wykonywać zadania i zarabiać pieniądze wypłacane w specjalnie stworzonej na tę okazję walucie: denarze wągrowieckim.

Za zarobione pieniądze dzieci będą mogły wykupić posiłek,  zrobić drobne zakupy w „Sklepie kusicielu”, a na koniec każdego dnia zaoszczędzone pieniądze wpłacić na oprocentowaną lokatę bankową.

W piątek, podczas ostatniego dnia trwania projektu, za zarobione i zaoszczędzone pieniądze, dzieci będą kupować zabawki marzeń. Tu warto zauważyć, że główny realizator projektu, czyli Fundacja Teraz Wy oraz jeden ze współorganizatorów Fundacja BGK, zadbały o bardzo atrakcyjny asortyment. Już dzisiaj uczestnicy projektu mogli się o tym przekonać podczas uroczystości otwarcia w której uczestniczył zastępca burmistrza Wągrowca Remigiusz Priebe.

– Zdobędziecie dzisiaj wiedzę, która w przyszłości pozwoli Wam dostatnio i spokojnie żyć – powiedział podczas otwarcia Remigiusz Priebe.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja

Znana wągrowiecka firma ma już 40 lat! [FOTO]

Redakcja

Dzisiaj radni wygaszą mandat Marka Piekutowskiego

Redakcja