Okno na Wągrowiec

Jubileusze Kronika Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

ALE PIĘKNY STAŻ MAŁŻEŃSKI! Aż 17 par obchodziło ZŁOTE GODY [ZDJĘCIA]

BNP-misja-sam-800x600

Burmistrz Skoków Tadeusz Kłos uhonorował Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie kilkanaście par z terenu gminy Skoki, które w 2020 obchodziły Złote Gody, czyli jubileusz 50 rocznicy ślubu.

Historia Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ma już 61 lat. Został ustanowiony ustawą z 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach.

Ten jedyny w swoim rodzaju medal ze splecionymi w środku różami, wręczany jest jako nagroda dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a wręczany przez przedstawicieli gmin w których mieszkają.

Z uwagi na nową rzeczywistość w której żyjemy od marca ubiegłego roku nie można było zorganizować wspólnej uroczystości dla wszystkich par. Dlatego też małżonkom medale wręczył osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos oraz Julia Gizińska w ich domach.

MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE OTRZYMALI:

Nina i  Waldemar Nackowscy z Jabłkowa, Halina i Jan i Kaczkowscy z Glinna, Jadwiga i Mirosław Guzek z Rakojad, Maria i Edmund Gebler z Rościnna, Gabriela i Bogdan Gajewscy ze Skoków, Aurelia  i Andrzej Ludzkowscy ze Skoków, Stanisław i Danuta Grzegorzewscy ze Skoków, Urszula i Marian Orchowiczowie ze Skoków, Stanisława i Hieronim Ćwiertniakowie z Łosińca, Halina i Stefan Kubiakowie z Potrzanowa, Marian i Bronisława Olejniczakowie z Potrzanowa, Czesława i Czesław Kawczyńscy z Potrzanowa, Małgorzata i Remigiusz i Florysiakowie ze Sławicy, Helena i Bernard Rozmiarkowie z Rejowca, Barbara i Jerzy  Nowakowscy ze Skoków, Janina i Andrzej  Kopydłowscy z Potrzanowa, Krystyna i Kazimierz Łęc z Niedźwiedzin.

Źródło: Miasto i Gmina Skoki. Zdjęcia: Karolina Stefaniak

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

WYBUCHŁY POŻARY: Paliły się baloty słomy w Sarbii i kotłownia w Roszkowie [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

OSTATNIE POŻEGNANIE: Zmarł Roman Witek, znany w gminie Skoki społecznik, radny i sołtys

Redakcja

Bezpłatne MASECZKI dla mieszkańców gminy Skoki

Redakcja