Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

ALE PIĘKNY STAŻ MAŁŻEŃSKI! Aż 17 par obchodziło ZŁOTE GODY [ZDJĘCIA]

Burmistrz Skoków Tadeusz Kłos uhonorował Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie kilkanaście par z terenu gminy Skoki, które w 2020 obchodziły Złote Gody, czyli jubileusz 50 rocznicy ślubu.

Historia Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ma już 61 lat. Został ustanowiony ustawą z 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach.

Ten jedyny w swoim rodzaju medal ze splecionymi w środku różami, wręczany jest jako nagroda dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a wręczany przez przedstawicieli gmin w których mieszkają.

Z uwagi na nową rzeczywistość w której żyjemy od marca ubiegłego roku nie można było zorganizować wspólnej uroczystości dla wszystkich par. Dlatego też małżonkom medale wręczył osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos oraz Julia Gizińska w ich domach.

MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE OTRZYMALI:

Nina i  Waldemar Nackowscy z Jabłkowa, Halina i Jan i Kaczkowscy z Glinna, Jadwiga i Mirosław Guzek z Rakojad, Maria i Edmund Gebler z Rościnna, Gabriela i Bogdan Gajewscy ze Skoków, Aurelia  i Andrzej Ludzkowscy ze Skoków, Stanisław i Danuta Grzegorzewscy ze Skoków, Urszula i Marian Orchowiczowie ze Skoków, Stanisława i Hieronim Ćwiertniakowie z Łosińca, Halina i Stefan Kubiakowie z Potrzanowa, Marian i Bronisława Olejniczakowie z Potrzanowa, Czesława i Czesław Kawczyńscy z Potrzanowa, Małgorzata i Remigiusz i Florysiakowie ze Sławicy, Helena i Bernard Rozmiarkowie z Rejowca, Barbara i Jerzy  Nowakowscy ze Skoków, Janina i Andrzej  Kopydłowscy z Potrzanowa, Krystyna i Kazimierz Łęc z Niedźwiedzin.

Źródło: Miasto i Gmina Skoki. Zdjęcia: Karolina Stefaniak

Czytaj także

WAŻNE: Nie będzie WODY w dwóch miejscowościach gminy Skoki

Redakcja

ALE JUBILEUSZ! „Diamentowe Gody” pani Czesławy i pana Zdzisława

Redakcja

PREZYDENT ANDRZEJ DUDA W WĄGROWCU [FILM/FOTO]

Damian Kantorski