Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Wiadomości Wydarzenia

ALE JUBILEUSZ: 100 lat skończyła pani Irena! [FOTO]

Pani Irena Laskowska urodziła się 31 marca 1924 roku w Łosińcu. Sto lat później miała okazję do świętowania wspaniałego jubileuszu w gronie pensjonariuszy, pracowników Domu Opieki Nasz Dom Jabłkowo oraz przybyłych gości.

Pani Irena jest pensjonariuszką placówki od pierwszego dnia jej powstania, czyli od 26 kwietnia 2014 roku.

Na uroczystość urodzinową przybył burmistrz miasta i gminy Tadeusz Kłos w towarzystwie Blanki Gaździak – sekretarza gminy, Joanny Wolickiej-Przywarty, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Skokach, Karoliny Stefaniak – inspektora ds. promocji gminy w UMiG oraz przedstawiciela „Wiadomości Skockich” Franciszka Szklennika.

Na ręce Jubilatki burmistrz Tadeusz Kłos przekazał list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, okazały bukiet kwiatów i praktyczny prezent urodzinowy. Zabrzmiało także gromkie „Dwieście lat!”

Jubilatce towarzyszyli również Anna i Marian Laskowscy – synowa i syn. Pan Marian jest jedynym dzieckiem Jubilatki. To znany nie tylko w okolicy przedsiębiorca.

– Moja mama jest dla nas przykładem, wręcz wzorem pracowitości. Jej losy powodowały, że gotowa była pracować bez względu na porę dnia i nocy. Zaszczepiła we mnie to samo, podobnie jak szacunek i przywiązanie do wiary. Żałować tylko, że zdrowie nie pozwala już jej na pełne korzystanie z barw życia – powiedział.

Pani Irena doczekała się wnuczki Agnieszki oraz wnuków: Dominika i Michała. Ma też grono pięciorga prawnucząt: Hannę, Stanisława, Igora, Zuzannę i Juliana.

Cała rodzina spotkała się z Panią Ireną 31 marca w dniu jej setnych urodzin.

Źródło: gmina-skoki.pl/Franciszek Szklennik

Fot.  K. Stefaniak, F. Szklennik, arch. rodzinne M. Laskowskiego

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: 100 lat skończyła pani Zofia! [FOTO]

Redakcja

Zderzenie dwóch aut osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]

Redakcja

POLICJA: Nowi dzielnicowi w Skokach i Wągrowcu

Redakcja