Okno na Wągrowiec
baner-pellet
Na sygnale Wiadomości

Na polu spłonął hektar zboża. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków, którzy dziękują rolnikom [ZDJĘCIA]

Do tego pożaru doszło wczoraj w Lipinach pomiędzy Gołańczą a Margoninem.

Wtorek, 2 sierpnia. Po godzinie 13.00 strażaków zaalarmowano o pożarze w miejscowości Lipiny (wieś pomiędzy Gołańczą na Margoninem).

Natychmiast wysłano tam osiem zastępów straży pożarnej z OSP Margonin, Próchnowo i Szamocin oraz JRG z Chodzieży. Na miejscu zjawił się również patrol policji.

Okazało się, że doszło tam do pożaru zboża na polu. W jego wyniku spłonęło około jednego hektara zboża na pniu i ścierniska.

– Pragniemy podziękować rolnikom, którzy przy pomocy swoich maszyn wykonywali pasy bezpieczeństwa, co w znacznym stopniu ograniczyło straty – przyznają strażacy.

Fot. OSP Margonin

Czytaj także

Poszukiwani przez sądy ukrywali się w Wągrowcu. Siłowo do mieszkania weszli strażacy i policja [FOTO]

Redakcja

DZIEŃ STRAŻAKA: Wągrowieccy druhowie z awansami i nagrodami [LISTA/FOTO]

Redakcja

SAMOCHÓD i część budynków w OGNIU. Interweniowali STRAŻACY [FOTO]

Redakcja