Okno na Wągrowiec
baner-pellet
Społeczeństwo Wiadomości

Ośrodek Edukacji Leśnej ZAMKNIĘTY

To efekt skutków lipcowej nawałnicy.

– Niestety, w związku z bardzo dużą ilością drzew stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego, które pojawiły się na terenie naszego Ośrodka Edukacji Leśnej w skutek nawałnicy z pierwszych dni lipca, zmuszeni byliśmy całkowicie zawiesić działalność tego miejsca i wyłączyć je z użytkowania. Lwia część prac porządkowych została już wykonana. Pozostały jednak drzewa zawieszone nad linią energetyczną, które będziemy mogli usunąć pod warunkiem tymczasowego wyłączenia prądu i zdjęcia przewodów – wyjaśniają pracownicy Nadleśnictwa Durowo.

Na dzień dzisiejszy leśnicy przewidują, że ponowne otwarcie tego ośrodka nastąpi to do 15 sierpnia.

– Bardzo prosimy o respektowanie taśm odgradzających „Ośrodek” – dbajmy o siebie nawzajem. Jak tylko przywrócimy bezpieczeństwo w tym miejscu, bezzwłocznie o tym poinformujemy – tłumaczą i apelują nasi leśnicy.

Źródło: Nadleśnictwo Durowo

Fot.: Barbara Thomas-Trybus

Czytaj także

ALE POBIEGŁ! Marcin z rekordem na 100 metrów

Redakcja

Kilka instytucji w powiecie ostrzeżono o podłożonych ładunkach. Maile wysłano z zagranicy

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Przed nami FALA UPAŁÓW. Temperatury ponad +30 stopni Celsjusza

Redakcja