Okno na Wągrowiec
baner-pellet
Kronika Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA: 80 lat temu wysadzono w Wągrowcu most

Wągrowieckie Muzeum Regionalne opublikowało kolejne niezwykłe zdjęcie z czasów II wojny światowej.

4 września 1939 roku w Wągrowcu wysadzono mosty, co miało utrudnić przemarsz zbliżających się wojsk niemieckich. Akcję wysadzania mostów przeprowadził pluton pionierów Batalionu Obrony Narodowej „Wągrowiec” pod dow, plut. S. Majewskiego.

Na fotografii: jeden z mostów w Wągrowcu, po odbudowie w okresie okupacji. Czy rozpoznajecie to miejsce?

Źródło: FB Muzeum Regionalne

Czytaj także

WAŻNE: Jutro część mieszkańców Wągrowca będzie bez CIEPŁEJ wody

Redakcja

Jest nowy urzędnik w Ratuszu

Redakcja

JEST PRACA DLA… streetworkera

Redakcja