Gorący temat Sport Wiadomości

Kilkuset uczestników podczas „Wągrowiec aktywny nocą” [FOTO]

Jak co roku pod koniec lipca miłośnicy amatorskiej rywalizacji sportowej wzięli udział w kolejnej już edycji tego niezwykłego sportowego wydarzenia.

Tradycyjnie już na obiektach sportowych OSiR uczestniczyło kilkaset osób, którzy toczyli zmagania w turniejach piłki nożnej, siatkówki plażowej, par tenisa ziemnego i szachów. Kulminacyjnym punktem sobotniego wieczoru (27 lipca) była Nocna Dwunastka, czyli bieg na 12 kilometrów.

Do rywalizacji biegowej zgłosiło się ponad 100 uczestników, a jej triumfatorem okazał się wągrowiecki triathlonista Piotr Klupczyński. Pokonał on wymagającą trasę biegu w czasie 43,48 min.

Miejsca na podium wywalczyli także Norbert Zodrow (II miejsce) z PCH-Run Rataje oraz Maciej Kaminik (II miejsce) ze Sport Team Skoki.

Na uwagę zasługuje również fakt, że szóste miejsce w rywalizacji Open zajęła najlepsza z pań – Natalia Kokot z klubu Rogozińscy pasjonaci biegania, która trasę biegu pokonała w czasie 50,39 min. Na żeńskim podium stanęły także Magdalena Przesławska z PCH-Run Wągrowiec (II miejsce) oraz Daria Jarysz z Parkowa (III miejsce).

Miejsca i czasy poszczególnych uczestników biegu można sprawdzić tutaj:

Wyniki w pozostałych turniejach rozgrywanych w ramach Wągrowca Aktywnego Nocą:

Turniej Piłki Nożnej

I miejsce – Mar Bud Energo

II miejsce – Galaktikos

III miejsce – Panda Team

Najlepszy strzelec – Patryk Sergiel (Mar Bud Energo)

Najlepszy zawodnik – Adrian Ciemny (Panda Team)

Najlepszy bramkarz – Adrian Starszak (Galaktikos)

Tenis ziemny

I miejsce – Szymon Sobański / Rafał Siemianowski

II miejsce – Tomasz Królczyk / Przemysław Królczyk

III miejsce – Paweł Wójtych / Andrzej Mikołajczak

III miejsce – Przemysław Woźnicki / Hubert Widziński

Szachy błyskawiczne (Nocne Jakubowe Blitzowanie 2024′)

I miejsce – Winicjusz Fengier (Chodzież)

II miejsce – Eugeniusz Małecki (Wolsztyn)

III miejsce – Jan Przyborowski (MDK Wągrowiec)

Wśród pań najlepsza była też reprezentantka MDK Wągrowiec, pochodząca z Wapna Zuzanna Grewling. Relacja z tego wydarzenia – Tutaj.

Siatkówka plażowa

I miejsce – Kamil Zydorowicz / Damian Marcjan

II miejsce – Mikołaj Głowacki / Tymoteusz Juszczak

III miejsce – Paweł Bejnarowicz / Mateusz Bejnarowicz

Źródło: wagrowiec.eu

ZDARZYŁO SIĘ: 430 lat temu Wągrowiec odwiedził KRÓL!

Jutro Wągrowiec ODWIEDZI trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk! Będzie honorowym gościem Damiana Drobika