W Kozielsku można się już kąpać

Dodatkowe badania i analiza jakości wody nie potwierdziły obaw władz gminy Damasławek. 

Zakaz kąpieli w jeziorze został odwołany. Woda na kąpielisku gminnym w Kozielsku ma dobre parametry i jest zdatna do kąpieli. Można bezpiecznie korzystać z obiektu – informuje urząd gminy.

Przypomnijmy, że zakaz kąpieli został wprowadzony w piątek. Wszystko z powodu nagłego pogorszenia jakości wody. Władze gminy zaniepokoiły się skalą zmian, dlatego zleciły dodatkowe badania. – Ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo plażowiczów jest dla nas najważniejsze, to do czasu wyjaśnienia sytuacji wprowadziliśmy zakaz kąpieli – powiedział nam wtedy wójt Damasławka Cyprian Wieczorek.

Related posts

Butik CREOWNIA już działa! Nowy, niezwykły punkt na mapie Wągrowca [FOTO]

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszli od nas Oskar Ratajczak, Elżbieta Lipar-Piechocka, Zbigniew Sobolewski, Tadeusz Robowski, Edmund Michalski

ALE JUBILEUSZ: 92 lata skończyła pani Irena [FOTO]