Okno na Wągrowiec
baner-pellet
Fotoreportaże Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Na Piaskowej władza spotkała się z mieszkańcami w sprawie boiska

Rozmawiano o konieczności powstania na osiedlu Straszewo-Piaskowa miejsca, gdzie dzieci mogłyby się bezpiecznie bawić i uprawiać sport.

Mówiono o tym od dawna. Na osiedlu Straszewo potrzebne jest boisko. Mieszka tam wiele młodych rodzin z dziećmi, które potrzebują dostępu do takiej infrastruktury. Obecnie młodzi ludzie bawią się pod oknami, właściwie na ulicy.

W roku ubiegłym pod petycją w tej sprawie zebrano 300 podpisów. Dzisiaj z kilkudziesięcioma mieszkańcami spotkał się burmistrz Jarosław Berendt i przewodniczący rady miejskiej Jakub Zadroga. Rozmawiano między innymi o możliwej lokalizacji i tym, jakie to powinno być boisko. A kiedy powstanie? Na pewno nie w tym roku. Wstępnie jego budowa i oddanie do użytku planowane jest na przyszły rok.

Poniżej nasza fotorelacja: 

Zdjęcia: Marek Świdrak

Czytaj także

POLICJA: zadbaj, aby dziecko było gotowe do drogi do szkoły

Redakcja

 Nie będzie oświetlenia na promenadzie

Redakcja

WĄGROWIEC: Ci nauczyciele już z awansem zawodowym [FOTO]

Redakcja