Zatrucie CZADEM w mieszkaniu. 27-latka trafiła do SZPITALA

Do tego zdarzenia doszło wczoraj rano w Wągrowcu.

Wczoraj, czyli we wtorek 21 października, we wczesnych godzinach rannych strażacy zostali powiadomieni o zdarzeniu w Wągrowcu, którego uczestnikiem była młoda kobieta. Jak wynikało ze zgłoszenia, prawdopodobną przyczyną była obecność tlenku węgla w jej mieszkaniu.

– Po dojeździe na miejsce potwierdzono obecność tego śmiercionośnego gazu. Stężenie było na tyle duże, że niewiele brakowało, by doszło do tragedii. 27-letnia kobieta była nieprzytomna, jednak z zachowanymi czynnościami życiowymi – wyjaśniają strażacy.

Na miejscu obecny był także Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przebadaniu kobiety przetransportował ją do szpitala w celu dalszego leczenia i obserwacji.

– Tym razem pomoc przyszła na czas. Apelujemy o niebagatelizowanie zagrożenia związanego z czadem. Okresowe przeglądy wentylacji i przewodów kominowych, jak i montaż czujek wykrywających tlenek węgla to jedne z podstawowych rzeczy, o których musimy pamiętać, szczególnie w okresie jesienno-zimowym – apelują strażacy.

Opracowanie: mł. ogn. Dariusz Jahnz – zespół prasowy KP PSP Wągrowiec

Grafika: KG PSP

Fot. ilustracyjne „OnW”

Related posts

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wstrzymano ruch pociągów na trasie do Wągrowca

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [WYNIKI/FOTO]

 „Lody od serca” od Willischa. Ambasadorem akcji jest znany piłkarz