Z OSTATNEJ CHWILI: Nielbiści na FALI! Unię POKONALI! [ZDJĘCIA]

Nielba wygrała kolejny mecz, tym razem u siebie pokonała Unię Swarzędz.

Podbudowana ostatnimi meczami NIelba podejmowała u siebie Unię Swarzędz. Deszczowa pogoda spowodowała, że na trybunach było trochę mniej kibiców, za to wyraźnie było słychać tych najbardziej zagorzałych, którzy gorąco od początku wspierali naszych piłkarzy.

„Żółto-czarni” wystąpili w czarnych strojach, które ponoć są dla nich szczęśliwe. Potwierdziło się to po kwadransie, gdy nielbiści przeprowadzili udaną kontrę. Dobre podanie z naszej połowy, dobre wyjście Kacpra Friske, który spokojnie wyczekał i gol. Prowadzimy 1-0!

Minęło kilka minut i powinno być 2-0. Prawą strona uciekł Bartek Burman, dobrze podał w polu karnym do „Kubiny”, ale jego strzał obronił bramkarz gości. Szkoda.

Takie sytuacje lubią się mścić. Tak było i tym razem. Niby niegroźna sytuacja – rzut rożny dla „unitów”. Do piłki dopadł jednak niepilnowany zawodnik gości i z bliska, tuż przy słupku wpakował piłkę do siatki obok bezradnego golkipera Nielby.

Nasi obudzili się szybko. Znów Kubiński był sam na sam z bramkarzem i znów lepszy okazał się ten drugi. Zresztą w samej końcówce ten sam zawodnik mógł dać Nielbie prowadzenie. Niestety, jego strzał tuż zza pola karnego trafił tylko w poprzeczkę.

Początek drugiej części meczu rozpoczął się idealnie. Dośrodkowanie z boku „Leśnego”, piłka wychodzi poza pole karne, a stamtąd świetnie uderza w okienko bramki Adrian Marchel. Prowadzimy 2-1.

Około 70 minuty zmiana w naszej drużynie. Strzelca gola Kacpra Friske zastąpił Jacek Figaszewski. I wtedy gola wyrównującego zdobyli goście. Naszych to nie podłamało. Minęło kilkadziesiąt sekund i znów wyszliśmy na prowadzenie – gol Mateusza Rozmarynowskiego.  Co za odpowiedź nielbistów! Prowadzimy 3-2.

Gości dobiła jeszcze ikona Nielby – Rafał Leśniewski, który z bliska trafił do siatki. 4-2.

W doliczonym czasie gry „unici” mieli jeszcze karnego, którego wykorzystali. 3-4. Na szczęście na więcej już nie było ich stać. Nasi przed tym meczem byli na wysokim 6. miejscu. Teraz wskoczyli jeszcze wyżej i są na pozycji 5! Brawo!

WYNIK

Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 4-3 (1-1)

Gole dla Nielby: Kacper Friska, Adrian Marchel, Mateusz Rozmarynowski, Rafał Leśniewski.