WAŻNE: WIEMY, KIEDY ODBĘDĄ SIĘ MATURY I EGZAMINY 8-KLASISTÓW

Egzaminy rozpoczną się z początkiem czerwca i potrwają do połowy lipca. Będą obowiązkowe obostrzenia.

Egzamin 8-klasistów odbędzie się w dniach 16-18 czerwca, a matury rozpoczną się 8 czerwca. Sesja maturalna potrwa do 29 czerwca. Będą przeprowadzone tylko egzaminy pisemne.

W tym roku na maturze nie będzie egzaminów ustnych. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Ósmoklasiści, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminu w czerwcu, będą go pisać w drugim terminie w dniach 7-9 lipca.

Dla maturzystów, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w czerwcu, dodatkową sesję zaplanowano od 8 do 14 lipca. Oczywiście będzie sporo dodatkowych obostrzeń, związanych z epidemią koronawirusa.

Oto najważniejsze z nich:

Będzie to m.in. konieczność zachowania społecznego dystansu oraz dezynfekcji, między innymi obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej.

Dystans obowiązywać będzie również przed wejściem do szkoły albo sali egzaminacyjnej (co najmniej 1,5 m). Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).

Ławki w sali egzaminacyjnej muszą stać tak, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5 metra odstępu w każdym kierunku. Obowiązkowa jest także dezynfekcja ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jedna osoba.

Miejsca dla członków zespołu nadzorującego również powinny zostać przygotowane z zachowaniem co najmniej 1,5-metrowego odstępu od zdających oraz od pozostałych członków zespołu. Nie wprowadzono ograniczeń dotyczących liczby osób w sali (przy zachowaniu odpowiednich odstępów), jednak zaleca się – jeżeli tylko pozwalają na to warunki lokalowe oraz zasoby ludzkie – przeprowadzanie egzaminu w salach z możliwie jak najmniejszą liczbą osób w każdej sali.

Zgodnie z wytycznymi, każdy zdający musi korzystać z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd.

Przy wejściu do szkoły powinien być umieszczony płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, minimum 60 proc.) oraz informacja o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.

Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. Szkoła nie zapewnia wody pitnej ani posiłków. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami.

Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia, jeżeli zapewniona jest odpowiednia przestrzeń.

Related posts

Poszukiwany za przestępstwo seksualne wpadł podczas kontroli drogowej

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszła od nas Irena Wankiewicz

Burmistrz Wągrowca powołała dyrektora MDK