WAŻNE: Ruszają KONTROLE przestrzegania „uchwały antysmogowej”

Od listopada w Wągrowcu ruszają kontrole przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej. Będą je przeprowadzać pracownicy Urzędu Miejskiego w Wągrowcu, którzy będą posiadać stosowne upoważnienia burmistrza Wągrowca do przeprowadzenia kontroli.

W pierwszej kolejności będą kontrolowane nieruchomości wyposażone w kotły bezklasowe, tzw. „kopciuchy”, których zakaz użytkowania obowiązuje od 1 stycznia 2024 roku.

Zgodnie z uchwałą antysmogową w ramach kontroli powinny być przedstawione następujące dokumenty źródła ciepła:

dokumentacja z badań instalacji, wykonana przez producenta,

dokumentacja techniczna urządzenia,

instrukcja dla instalatorów i użytkowników,

świadectwo jakości paliwa (np. węgla kamiennego).

Odmowa okazania takich dokumentów może być traktowana jako wykroczenie, polegające na naruszeniu uchwały antysmogowej.

Osoba naruszająca przepisy uchwały antysmogowej może być ukarana mandatem do 500 zł lub grzywną do 5000 zł.

Źródło: wagrowiec.eu

Related posts

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszli od Lucyna Jaśkowska, Stefan Pastucha, Władysław Lubawy, Barbara Ewertowska

JEST PRACA DLA… streetworkera

Sprawę ŚMIERCI 23-latka badała wągrowiecka PROKURATURA