14 czerwca obchodzono Światowy Dzień Krwiodawcy. U nas uroczystości z tej okazji odbyły się wczoraj, we wtorek 23 czerwca.
W Starostwie Powiatowym wręczono odznaczenia, a uczestniczyli w tym wydarzeniu wicestarosta Jerzy Springer, prezes Zarządu Koła Powiatowego PCK w Wągrowcu Jan Maćkowiak, Eleonora Kozłowska – lic. pielęgniarstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (skarbnik PCK), Kinga Kluczyńska – kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia.
Za ofiarowanie ponad 20 lirów krwi i jej składników w celu ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka, aktywne promowanie honorowego krwiodawstwa, działania na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia krwią oraz postawę pełną poświecenia i oddania misji niesienia dobra.
Decyzją Ministra Zdrowia honorowi dawcy krwi zostali wyróżnieni odznaką i tytułem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.
Odznaczenie otrzymali:
Tomasz Witucki z Sarbii
Paweł Pisarek z Wągrowca
Marcin Celkowski z Rogoźna
Grzegorz Gręda z Adolfowa
Krystian Piechowiak z Wągrowca
Wcześniej wszyscy zostali wyróżnienie odznakami „Zasłużony honorowy dawca krwi”, które przyznał Polski Czerwony Krzyż.
Źródło: PCK Wągrowiec