Królowa polskich kryminałów odwiedziła Wągrowiec [FOTO]

Książki Katarzyny Bondy sprzedały się w kilku milionach egzemplarzy.

W środowe popołudnie Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu gościła wyjątkowego gościa – Katarzyna Bonda, autorkę bestsellerowych powieści kryminalnych, która przyciągnęła do biblioteki liczne grono wiernych czytelników z Wągrowca i okolic.

Spotkanie było okazją do rozmowy o najnowszej książce z serii z Leną Silewicz – „Kolekcjoner lalek”. Autorka zapowiedziała kontynuację tej historii, a także zdradziła kulisy powstawania wcześniejszych tytułów oraz… swojego debiutu aktorskiego w ekranizacji jednej z powieści.

Nie zabrakło opowieści o zbieraniu materiałów do książek, pracy z aktami sądowymi, konsultacjach z ekspertami kryminalistyki, a także refleksji na temat rynku wydawniczego i tajników pisarskiego warsztatu.

Spotkanie zakończyło się w świetnej atmosferze – były autografy, zdjęcia i mnóstwo uśmiechów.

Katarzyna Bonda

– polska dziennikarka i scenarzystka pochodzenia białoruskiego, pisarka, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych. W 2015 sprzedała 105 tys. egzemplarzy swojej powieści „Okularnik”. Książka „Pochłaniacz” sprzedała się w 90 tys. sztukach, a „Tylko martwi nie kłamią” w 75 tys.

Urodziła się w 1977 w Białymstoku, wychowała w Hajnówce, w rodzinie o korzeniach białoruskich. W wieku 28 lat spowodowała śmiertelny wypadek samochodowy, za co otrzymała karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wydarzenie to okazało się przełomem w jej życiu – porzuciła zawód dziennikarki i zajęła się pisarstwem.

W 2007 zadebiutowała powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, która zdobyła uznanie i została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, a przez wydawnictwo Media Express została wyróżniona nagrodą Debiut Roku. Okularnik zdobył tytuł Bestsellera Empiku 2015 w kategorii literatura polska.

Do polskiej powieści kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa, którym jest psycholog policyjny Hubert Meyer. Postać ta występuje w powieściach: Sprawa Niny Frank (2007), Tylko martwi nie kłamią (2010) i Florystka (2012) oraz epizodycznie w Okularniku (2015). Napisała także dokumenty kryminalne Polskie morderczynie (2008) i Zbrodnia niedoskonała (2009, z Bogdanem Lachem).

Jej książki sprzedały się w Polsce w nakładzie 3 milionów egzemplarzy.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna

Related posts

WUTW wybrał swoje władze [FOTO]

Zostań liderem! Rusza Wągrowiecka Akademia Rozwoju NGO

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszli od nas Eugeniusz Pinkowski, Jacek Chmal, Marek Brzeziński