BUDŻET OBYWATELSKI WĄGROWCA: Znamy zaakceptowane PROJEKTY. Z nich wybierzemy ten NAJLEPSZY [WYKAZ]

Ostatecznie spośród wszystkich zgłoszonych zaakceptowano 9 projektów, które trafią pod głosowanie wągrowczan. Zwycięski projekt poznamy 25 września.

Budżet obywatelski w Wągrowcu realizowany jest już po raz 7. To wydzielona część budżetu gminy (250 tys. zł). O przeznaczeniu tych pieniędzy z budżetu miasta na 2021 rok, w drodze głosowania zdecydują mieszkańcy Wągrowca.

Głosowanie już po raz drugi odbędzie się u nas za pomocą platformy konsultacyjnej. Głosowanie potrwa od czwartku 3 września do poniedziałku 21 września. Wyniki i zwycięski projekt poznamy w piątek 25 września.

A  już jutro, w środę 26 sierpnia o godzinie 12:00 na wągrowieckim Rynku odbędzie się losowanie kolejności projektów poddanych pod głosowanie.

PROJEKT NR 1:

Wybieg dla psów w Parku 600-lecia (koszt 82.200 zł)

Wykonanie wybiegu dla psów na terenie parku 600-lecia. W ramach projektu zostanie wykonany ogrodzony teren do wspólnych zabaw z psami. Na wybiegu zostaną zainstalowane przeszkody dla psów, tak aby zabawa była połączona z wyzwaniami dla psa. Cały wybieg zostanie podzielony na dwie strefy, wybieg dla psów dużych i małych. Projekt został sporządzony na wzór wybiegu istniejącego w Poznaniu w Lasku Marcelińskim

PROJEKT NR 2:

Budowa Skateparku w Parku 600-lecia (koszt 245.332 zł)

Celem projektu jest budowa Skateparku w Parku 600-lecia w Wągrowcu. Tereny Parku 600-lecia są często odwiedzane przez mieszkańców naszego miasta, a rozbudowanie placu zabaw o kolejne sprzęty zwiększy atrakcyjność tego miejsca. Stworzenie czynnego całodobowo i ogólnie dostępnego skateparku pozwoli rozwijać zainteresowania i będzie urozmaiceniem, szczególnie dla starszych dzieci i młodzieży Wągrowca.

PROJEKT NR 4:

Doposażenie siłowni wewnętrznej w hali OSIR w Wągrowcu, Kościuszki 59 (koszt 20.000 zł)

Z tego miejsca korzystają sportowcy oraz miłośnicy aktywnego trybu życia z całego Wągrowca. Aktywny i profesjonalny wypoczynek dla wszystkich mieszkańców.

PROJEKT NR 6:

Wyjazd edukacyjno – krajoznawczy seniorów do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina (koszt 5.760 zł)

Wyjazd autokarowy, jednodniowy dla seniorów KLUBU 50+ do obserwatorium prowadzonego przez Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne w Niedźwiadach oraz zwiedzanie Muzeum Ziemi Szubińskiej.

PROJEKT NR 7:

Modernizacja placu zabaw przy ulicy Moniuszki (koszt 230.000 zł)

Modernizacja placu zabaw dla dzieci polegająca na wymianie obecnych starych, wyeksploatowanych, niekompletnych, zagrażających bezpieczeństwu sprzętów na nowe, bezpieczne, atestowane, dostosowane do potrzeb dzieci.

PROJEKT NR 8:

Budowa strzelnicy pneumatycznej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu (koszt 100.000 zł)

Budowa strzelnicy pneumatycznej dwu stanowiskowej – sportowej, krytej. Stanowiska strzeleckie wyposażone w tarcze elektroniczne do strzelań z pistoletu lub karabinka pneumatycznego na odległość 10 metrów. Tarcze z elektronicznym odczytem wartości przestrzeliny, pokazem lokalizacji przestrzeliny. Powierzchnia części wiaty z stanowiskami strzeleckimi i miejscem dla publiczności (12 miejsc siedzących) około 10,5 m2. Powierzchnia części wiaty z torami i kulochwytami około 25 m2.

PROJEKT NR 10:

Budowa ścianki wspinaczkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu (250.000 zł)

1. Ściana pięciometrowej wysokości, z której upadki asekuruje materac. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i eliminuje konieczność korzystania ze sprzętu. 2. Część treningowa, składa się z pionu, trzech lekkich przewieszek, okapu i masywnego 45- stopniowego przewieszenia. Na tej ścianie przykręcone są tysiące chwytów o różnym typie, trudności i rozmiarze. Regularnie zmieniany układ daje możliwość treningu i nauki zarówno początkującym, jak i zaawansowanym. 3. Część bulderowa ma nieregularną bryłę. Pion płynnie przechodzi w czterdziestostopniową przewieszkę a następnie w dach. Mocne przewieszenie przeistacza się w filar i delikatną przewieszkę. Na ścianie jest kilkadziesiąt dróg. Drogi wyznaczają kolorowe chwyty o zróżnicowanej trudności.

PROJEKT NR 11:

Monitoring promenady Jeziora Durowskiego (koszt 190.000 zł)

Celem projektu jest montaż kamer monitoringu wraz z budową sieci światłowodowej do transmisji danych na promenadzie jeziora Durowskiego od zejścia koło hotelu PIETRAK do wyjścia przy ul. Bartodziejskiej (naprzeciw ronda).

PROJEKT NR 13:

Zakup i montaż czujników do pomiaru jakości powietrza (koszt 38.550 zł)

W ramach projektu proponuje się zakup co najmniej 15 czujników (sensorów) do pomiaru pyłów PM1, PM2.5, PM10, które przy optymalnym rozmieszczeniu i wykorzystaniu obecnie działających na terenie miasta czujników (2 Airly i 1 WIOŚ) powinny pozwolić monitorować jakość powietrza niemal na całym obszarze Wągrowca. System takich czujników pozwoli mieszkańcom uzyskać informację, jak świadomie planować swoją aktywność na terenie miasta. Należy pamiętać, że oddychanie zanieczyszczonym powietrzem jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób w podeszłym wieku. Ponadto, taka wiedza umożliwi władzom miasta wdrożenie odpowiednich rozwiązań, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza, a następnie stanie się doskonałym narzędziem do tego, by przeanalizować, czy podjęte działania przyniosły pożądany efekt i jakość powietrza uległa poprawie.

Related posts

KOBIETY: Będzie u nas BEZPŁATNA mammografia [ZAPOWIEDŹ]

W tajemnicy przed żoną chciał wyjść do sklepu. Nadział się na płot. Potrzebna była pomoc strażaków! [FOTO]

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszła od nas Marianna Marczyk