Zakończyła się renowacja budynku głównego Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze.
W piątek 18 lipca odbył się odbiór końcowy. W ramach zadania wykonano następujące prace w pałacu: rozbiórkę dachu, wykonanie nowej konstrukcji i pokrycia dachu, obróbki blacharskie, renowacje elewacji (wzmocnienie strukturalne podłoża, tynkowanie, roboty wykończeniowe elementów sztukatorskich, prace malarskie, roboty przygotowawcze i towarzyszące), wzmocnienie strukturalne podłoża, izolację przeciwwilgociową. W kaplicy wykonano posadzkę z wykładziny PVC oraz wymieniono stolarkę drzwiową. Przeprowadzona renowacja pozwoli na zachowanie zabytkowego charakteru pałacu i zwiększy komfort pobytu mieszkańców DPS.
Wartość robót budowlanych wyniosła ponad 1,2 mln zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z „Polskiego Ładu”. Prace renowacyjne wykonała firma „Usługi dekarskie i ogólnobudowlane Tomasz Witkowski” z Poznania.
Dom Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze
ma charakter stacjonarny i jest przeznaczony dla osób w podeszłym wieku, posiada 60 miejsc Celem funkcjonowania Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich niezbędnych potrzeb. Dom usytuowany jest w trzech budynkach zespołu dworsko-parkowego. Pałac stanowi część administracyjną wraz zapleczem jadalno-kuchennym, salą terapii zajęciowej i rehabilitacji oraz kaplicą pw. NMP Wspomożycielki Wiernych. Ponadto w pałacu znajdują się trzy duże sale z zabytkową sztukaterią i malowidłami.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu